Mercatores

 

Nowy Świat! Odkrycie Ameryk otworzyło nowe rynki, wygenerowało nowe towary, a także potrzeby. Nowe, nieznane dotąd dobra łatwo znalazły swoich koneserów na Starym Lądzie. Kakao do produkcji słodkiej czekolady, wytrzymała i pożywna kukurydza, wonny tytoń, aromatyczna kawa i bawełna do tworzenia wytrzymałej odzieży. Wszystkie te towary są niezwykle cenne i użyteczne, a szlachta w Europie hojnie za nie zapłaci.

Gra karciana od 2-4 graczy.

Na czym polega ta gra?
W Mercatores gracze wcielą się w kupców, których celem jest zgromadzenie jak największych bogactw. W tym celu będą inwestować w towary i infrastrukturę handlową, by potem w jak najlepszy sposób ją spieniężyć.

Inwestuj w towary i infrastrukturę handlową, aby zmaksymalizować swój profit. Jednak uważaj, nie wystarczy tylko mądrze zainwestować, trzeba jeszcze dobrze spieniężyć zakupione budowle i towary. Czy uda ci się znaleźć najlepszą strategię i wygryźć przeciwników z interesu? Czy zdobędziesz uznanie i wdzięczność ludności w swojej ojczyźnie? To nieważne, jedyne co się liczy, to zostanie najbogatszym kupcem obu kontynentów!


Zawartość pudełka: 60 kart towarów, 18 kart specjalnych, karta kapitana, karta rozładunku, instrukcja.


Hornet Games at work
Hornet Games at work
Hornet Games at work